• Test teams (7-8 November)

    Take a look at who's playing this weekend before you make your SuperBru and Fantasy League picks. 

    IRELAND vs SPRINGBOKS
    Match preview

    Ireland – 15 Rob Kearney, 14 Tommy Bowe, 13 Jared Payne, 12 Robbie Henshaw, 11 Simon Zebo, 10 Jonny Sexton, 9 Conor Murray, 8 Jamie Heaslip, 7 Chris Henry, 6 Peter O'Mahony, 5 Paul O'Connell, 4 Devin Toner, 3 Mike Ross, 2 Sean Cronin, 1 Jack McGrath.
    Subs: 16 Richardt Strauss, 17 David Kilcoyne, 18 Rodney Ah You, 19 Mike McCarthy, 20 Rhys Ruddock, 21 Eoin Reddan, 22 Ian Madigan, 23 Felix Jones

    Springboks – 15 Willie le Roux, 14 Cornal Hendricks, 13 Jan Serfontein, 12 Jean de Villiers (c), 11 Bryan Habana, 10 Handré Pollard, 9 Francois Hougaard, 8 Duane Vermeulen, 7 Oupa Mohoje, 6 Marcell Coetzee, 5 Victor Matfield, 4 Eben Etzebeth, 3 Jannie du Plessis, 2 Bismarck du Plessis, 1 Beast Mtawarira.
    Subs: 16 Adriaan Strauss, 17 Trevor Nyakane, 18 Coenie Oosthuizen, 19 Bakkies Botha, 20 Schalk Burger, 21 Cobus Reinach, 22 Pat Lambie, 23 JP Pietersen.

    ENGLAND vs ALL BLACKS
    Match preview

    England – 15 Mike Brown, 14 Semesa Rokoduguni, 13 Brad Barritt, 12 Kyle Eastmond, 11 Jonny May, 10 Owen Farrell, 9 Danny Care, 8 Billy Vunipola, 7 Chris Robshaw (c), 6 Tom Wood, 5 Courtney Lawes, 4 Dave Attwood, 3 David Wilson, 2 Dylan Hartley, 1 Joe Marler.
    Subs: 16 Rob Webber, 17 Matt Mullan, 18 Kieran Brookes, 19 George Kruis, 20 Ben Morgan, 21 Ben Youngs, 22 George Ford, 23 Anthony Watson.

    All Blacks – 15 Israel Dagg, 14 Ben Smith, 13 Conrad Smith, 12 Sonny Bill Williams, 11 Julian Savea, 10 Aaron Cruden, 9 Aaron Smith, 8 Kieran Read, 7 Richie McCaw (c), 6 Jerome Kaino, 5 Sam Whitelock, 4 Brodie Retallick, 3 Owen Franks, 2 Dane Coles, 1 Wyatt Crockett.
    Subs: 16 Keven Mealamu, 17 Ben Franks, 18 Charlie Faumuina, 19 Patrick Tuipulotu, 20 Liam Messam, 21 TJ Perenara, 22 Beauden Barrett, 23 Ryan Crotty.

    WALES vs WALLABIES
    Match preview

    Wales – 15 Leigh Halfpenny, 14 Alex Cuthbert, 13 George North, 12 Jamie Roberts, 11 Liam Williams, 10 Dan Biggar, 9 Rhys Webb, 8 Toby Faletau, 7 Sam Warburton (c), 6 Dan Lydiate, 5 Alun Wyn Jones, 4 Jake Ball, 3 Samson Lee, 2 Richard Hibbard, 1 Paul James. 
    Subs: 16 Scott Baldwin, 17 Gethin Jenkins, 18 Rhodri Jones, 19 Bradley Davies, 20 Justin Tipuric, 21 Mike Phillips, 22 Rhys Priestland, 23 Cory Allen. 

    Wallabies – 15 Israel Folau, 14 Adam Ashley-Cooper, 13 Tevita Kuridrani, 12 Christian Leali’ifano, 11 Joe Tomane, 10 Bernard Foley, 9 Nick Phipps, 8 Ben McCalman, 7 Michael Hooper, 6 Sean McMahon, 5 Rob Simmons, 4 Sam Carter, 3 Sekope Kepu, 2 Saia Fainga’a, 1 James Slipper.
    Subs: (one to be omitted): 16 James Hanson, 17 Tetera Faulkner, 18 Ben Alexander, 19 James Horwill, 20 Will Skelton, 21 Matt Hodgson, 22 Will Genia, 23 Quade Cooper, 24 Rob Horne.

    SCOTLAND vs ARGENTINA

    Scotland – 15 Stuart Hogg, 14 Sean Maitland, 13 Mark Bennett, 12 Alex Dunbar, 11 Tommy Seymour, 10 Finn Russell, 9 Greig Laidlaw (c), 8 Adam Ashe, 7 Blair Cowan, 6 Rob Harley, 5 Jonny Gray, 4 Richie Gray, 3 Euan Murray, 2 Ross Ford, 1 Alasdair Dickinson.
    Subs: 16 Scott Lawson, 17 Gordon Reid, 18 Geoff Cross, 19 Tim Swinson, 20 Alasdair Strokosch, 21 Henry Pyrgos, 22 Duncan Weir, 23 Sean Lamont.

    Argentina – 15 Joacquín Tuculet, 14 Juan Imhoff, 13 Marcelo Bosch, 12 Juan Martín Hernández, 11 Manuel Montero, 10 Nicolás Sánchez, 9 Martín Landajo, 8 Leonardo Senatore, 7 Javier Ortega Desio, 6 Rodrigo Báez, 5 Juan Cruz Guillemaín, 4 Tomás Lavanini, 3 Ramiro Herrera, 2 Agustín Creevy (c), 1 Marcos Ayerza.
    Subs: 16 Matías Cortese, 17 Lucas Noguera Paz, 18 Nahuel Tetaz Chaparro, 19 Lucas Ponce, 20 Facundo Isa, 21 Tomás Cubelli, 22 Santiago González Iglesias, 23 Horacio Agulla. 

    FRANCE vs FIJI

    France – 15 Scott Spedding, 14 Yoann Huget, 13 Alexandre Dumoulin, 12 Wesley Fofana, 11 Teddy Thomas, 10 Camille Lopez, 9 Sebastien Tillous-Borde, 8 Damien Chouly, 7 Bernard le Roux, 6 Thierry Dusatoir (c), 5 Yoann Maestri, 4 Pascal Pape, 3 Nicolas Mas, 2 Guilhem Guirado, 1 Alexandre Menini.
    Subs (two to be omitted): 16 Benjamin Kayser, 17 Uini Atonio, 18 Xavier Chiocci, 19 Alexandre Flanquart, 20 Sebastien Vahaamahina, 21 Charles Ollivon, 22 Rory Kockott, 23 Remi Talès, 24 Mathieu Basteraud, 25 Maxime Mermoz.

    Fiji – 15 Metuisela Talebula, 14 Watisoni Votu, 13 Asaeli Tikoirotuma, 12 Levani Botia, 11 Alipate Ratini, 10 Jonetani Ralulu, 9 Nikola Matawalu, 8 Masi Matadigo, 7 Akapusi Qera (c), 6 Dominiko Waqaniburotu, 5 Api Ratuniyarawa, 4 Leone Nakarawa, 3 Manasa Saulo, 2 Sunia Koto, 1 Campese Ma'afu.
    Subs: 16 Viliame Veikoso, 17 Jerry Yanuyanutawa, 18 Isei Colati, 19 Nemia Soqeta, 20 Malakai Ravulo, 21 Henry Seniloli, 22 Nemani Nadolo, 23 Timoci Nagusa.

    ITALY vs SAMOA

    Italy – 15 Andrea Masi, 14 Luke Mclean, 13 Michele Campagnaro, 12 Luca Morisi, 11 Leonardo Sarto, 10 Kelly Haimona, 9 Edoardo Gori, 8 Sergio Parisse (c), 7 Simone Favaro, 6 Alessandro Zanni, 5 Joshua Furno, 4 Quintin Geldenhuys, 3 Dario Chistolini, 2 Leonardo Ghiraldini, 1 Matias Aguero.
    Subs: 16 Andrea Manici, 17 Alberto De Marchi, 18 Lorenzo Cittadini, 19 Marco Bortolami, 20 Robert Barbieri, 21 Guglielmo Palazzani, 22 Luciano Orquera, 23 Giulio Toniolatti.

    Samoa – 15 Fa'atoina Autagavaia, 14 Ken Pisi, 13 Johnny Leota, 12 Alapati Leiua, 11 David Lemi (c), 10 Tusi Pisi, 9 Kahn Fotuali'i, 8 Taiasina Tuifua, 7 Jack Lam, 6 Piula Fa'asalele, 5 Fa'atiga Lemalu, 4 Kane Thompson, 3 Anthony Perenise, 2 Ti'i Paulo, 1 Sakaria Taulafo.
    Subs: 16 Ole Avei, 17 Alvert Toetu, 18 Viliamu Afatia, 19 Teofilo Paulo, 20 Maurie Faasavalu, 21 Pele Cowley, 22 Michael Stanley, 23 Winston Stanley.

    CANADA vs NAMIBIA

    Canada – 15 DTH van der Merwe, 14 Jeff Hassler, 13 Conor Trainor, 12 Ciaran Hearn, 11 Sean Duke, 10 Connor Braid, 9 Gordon McRorie, 8 John Moonlight, 7 Nanyak Dala, 6 Kyle Gilmour, 5 Jebb Sinclair, 4 Tyler Hotson, 3 Jason Marshall, 2 Ray Barkwill, 1 Hubert Buydens (c).
    Subs: 16 Doug Wooldridge, 17 Ryan Hamilton, 18 Jake Ilnicki, 19 Brett Buekeboom, 20 Aaron Carpenter, 21 Sean White, 22 Patrick Parfrey, 23 Jordan Wilson-Ross

    Namibia – 15 Chrysander Botha, 14 Danie Dames, 13 Darryl de la Harpe, 12 Johan Deysel, 11 David Philander, 10 Theuns Kotzé, 9 Eneill Buitendag, 8 PJ van Lill, 7 Jacques Burger (c), 6 Tinus du Plessis, 5 Tjiuee Uanive, 4 Morné Blom, 3 André Schlechter, 2 Torsten van Jaarsveld, 1 Johnnie Redelinghuys.
    Subs: 16 Rathony Becker, 17 Franklin Bertholini, 18 Casper Viviers, 19 Stefan Neustädt, 20 Rohan Kitshoff, 21 Ryan de la Harpe, 22 Shawn Kaizemi, 23 Johann Tromp. 

    Photo: Patrick Bolger/Getty Images

    Post by

    Mariette Adams